Školní ples
19.3.2024

V pátek 22. 3. se uskuteční Školní ples. Ples bude probíhat ve školní jídelně od 17h do 20.30h.

Klub deskových hry
19.3.2024

V pátek 22.3. se nekoná Klub deskových her.

Mgr. Marek Volf

Informace pro rodiče účastníků LVK Herlíkovice 2024

Přeplatek ve výši 2834,- Kč Vám bude nejpozději do 22.března 2024 vrácen na účet, ze kterého byl placen doplatek 4000,- Kč.

V Kralupech nad Vltavou dne 19. 3. 2024

Ing.. Lucie Laurová

Vážení přátelé naší školy,

přesně 8. září oslaví škola, která dnes nese ve svém názvu jméno prezidenta Václava Havla, 55 let od svého otevření.

Rozhodli jsme se si toto výročí spolu s Vámi připomenout slavnostním večerem již 2. března. Naše setkání přináší čas a prostor pro ohlédnutí se za těmi 55 lety života školy. Je to čas na vzpomínky, setkání se s bývalými i současnými kolegy, kolegyněmi a určitě i žáky. Při pohledu zpět vidím, že máme být na co pyšní. Víme proto, na co navazujeme, víme, kam směřujeme, víme, jaký je náš cíl a jak jej dosáhnout.

Pro mě osobně je to i velmi příhodný čas pro poděkování všem, kteří se za těch 55 let na fungování, rozvoji a šíření dobrého jména školy podíleli a podílí. Někteří s ní spojili celý svůj profesní život.

Dovolte mi připomenout alespoň jména svých předchůdců, kteří spolu se všemi zaměstnanci školu budovali a rozvíjeli, pečovali o její jméno a pověst. Byli to: Stanislav Bubeník, Miroslav Kotrč, Jana Ryndová, Zdeňka Němečková a Stanislava Bednářová. Děkuji Vám. Poděkování však patří opravdu všem. Nejen těm, kteří jsou nejvíce vidět, tedy ti, kteří se každý den postaví před své žáky. Patří i všem ostatním, bez kterých by nejen naše, ale žádná škola nemohla existovat. Děkuji paní kolegyně, páni kolegové, páni školníci, paní sekretářky, kuchařky a uklízečky. Děkuji za vaši nelehkou práci. Za vytrvalost a nasazení, za váš každodenní přístup k žákům, ke svým povinnostem. Vím, že k mému poděkování mohu připojit i stejná slova od velké většiny našich žáků a jejich rodičů. Nemohu také nepřipomenout péči našeho zřizovatele Města Kralupy nad Vltavou o nás a o kralupské školství.

Naše setkání by se nemohlo uskutečnit bez podpory sponzorů. Jim také patří naše poděkování.

Jsou to:

Pan Jindřich Trpišovský – trenér SK Slavia Praha

Gesto Computers s. r. o a společnost HP

Řeznictví u Rudolfa

Řeznictví Kohout a synové

Restaurace Pasáž

Filip Prantl – prodej a servis mobilního zařízení

Fotbalová škola Denyse Luksíka

Montako

KaSS Vltava

Orange Gym, Fitnes Kamil Janda, Kopretinka, Vltava Dent, Pizza za 120,- a všichni další, kteří se na uspořádání večera podíleli.

1.
  2.

Přejeme co nejvíce bodů z obou testů.

V případě dalších dotazů se obraťte na e-mail: jarim@seznam.cz nebo telefon: 737 636 127.

J. Mazourková, D. Binková

Slavnostní ples

Vážení rodiče,

dne 2. března si v KaSS Vltava společně připomeneme 55 let od otevření naší školy. Na tuto akci Vás srdečně zveme. Součástí plesu bude i tombola. Pokud budete mít zájem přispět do tomboly nějakou cenou, budeme velmi rádi. Ceny přijímáme do středy 28. února. Předem děkujeme. Veškerý výtěžek z tomboly bude použit na rozšíření herních prvků na školní zahradě.

Více informací získáte u paní Moniky Kšánové – 311 284 978 nebo na emailu monika.ksanova@zsrevolucni.cz

​​​​​​​​Mgr. Martin Luksík

Stravování v době nemoci žáka

1. Zařízení školního stravování, tedy i školní jídelna, zabezpečuje hmotnou péči pro žáky pouze v době jejich pobytu ve škole.

2. Za pobyt ve škole se považuje i první den neplánované nepřítomnosti žáka ve škole.

3. V první den nepřítomnosti žáka, pokud žák neodebere stravu sám, může stravu odnést v jídlonosiči zákonný zástupce žáka, a to do vlastního čistého jídlonosiče. Ostatní dny se musí strávník odhlásit.

4. Druhý den a další dny nepřítomnosti ve škole nejsou považovány za pobyt žáka ve škole, a proto žák nemá nárok na zvýhodněné stravování. Ani zákonný zástupce žáka nesmí odnést stravu v jídlonosičích.

5. V době nemoci, dovolené apod. strávníkovi v žádném případě nemůže být poskytnuta strava za úplatu v rámci školního stravování. Strávník je povinen neprodleně nahlásit nepřítomnost z výše vedených důvodů vedoucí školní jídelny.

6. Povinností strávníka je respektovat a dodržovat předpisy týkající se školního stravování, odhlašovat a přihlašovat obědy podle stanovených pravidel, aby nedocházelo k neoprávněnému odběru jídel za úplatu určenou pro školní stravování (§ 123 odst. 3 zákona č. 561/2004).

Důležitá informace

Nejaktuálnější informace spojené s podáváním přihlášek na střední školy naleznete na odkazu https://www.prihlaskynastredni.cz/zakladni-skola.html

Oznámení o zdražení obědů od 1.1.2024

Vážení rodiče, v důsledku prudce rostoucích cen potravin, musíme přistoupit k navýšení ceny školních obědů od 1.1.2024 pro všechny věkové kategorie a to následovně:

Věková kategorie (věk, kterého dítě dovrší v daném školním roce) Nová cena oběda

Strávníci 7-10 let 29,-Kč

Strávníci 11-14 let 32,-Kč

Strávníci 15 let a výše 35,-Kč

Chceme i nadále dětem zajistit kvalitní suroviny na přípravu obědů, a proto je navýšení ceny nevyhnutelné.

Navýšení cen je platné od 1.1.2024.

Prosíme o překontrolování a případnou opravu limitu u souhlasu s inkasem od 18.1.2024. Děkujeme za pochopení.

Monika Krejzová

vedoucí školní jídelny